Jedného dňa si pán z Tokia povedal, že chce Rolls Royce s japonským srdcom. A ako dať anglickému autu japonskú dušu? Jednoducho. Stačí namontovať do Rollsu pohonnú jednotku 2JZ zo Supry.
Rolls Royce Phantom s motorom zo Supry

Tento motor je známy svojou výdržou a odolnosťou takže je ako stvorený na zvýšenie výkonu. V tomto prípade z motora vydolovali 600 koní na nízky plniaci tlak a 900 koní na vysoký plniaci tlak.

Pôvodná automatická prevodovka bola vymontovaná. Nahradila juštvorrýchlostná automatická prevodovka z Toyoty Aristo.

Na vonkajšom vzhľade je vidieť drobné zmeny. Predný nárazník prešiel decentným tuningom, ale stále je to na prvý pohľad úplne obyčajnýPhantom z roku 2008. Sériové tlmiče boli nahradené za tlmiče od firmyÖhlins.

V interiéri nájdeme samozrejme inú radiacu páku a prídavné budíky od firmy Défi, ktoré ukazajú teplotu prevádzkových kvapalín a plniaci tlakturba.


Integrovaný dáždnik samozrejme nesmie chýbať.
Toľko o tejto šialenosti z Japonska.
By Samuel Zaťko